Urządzenie poddasza na przytulne i funkcjonalne mieszkanie wymaga dobrego pomysłu. Nie jest to jednak sprawa karkołomna. Wystarczy, że ograniczenia w postaci skosów i belek stropowych uznasz za atuty i postanowisz je wyeksponować. Jak to zrobić? Podpowiadamy i rozwiewamy wszelkie wątpliwości.

Aranżując poddasze staraj się przede wszystkim myśleć w sposób otwarty.  Dobrym rozwiązaniem będą więc pomieszczenia bez ścian działowych. Wystarczy, że zastosujesz podział na strefy, które będą się w naturalny sposób przenikać.

Otwarta kuchnia

Przy takim podejściu otwarta kuchnia jest koniecznością. Przestronność powinna wiązać się z lekkością. A tej nic tak nie dodaje, jak proste, białe meble kuchenne. Aby nie było zbyt syntetycznie i monochromatycznie, połącz je z drewnianym, lakierowanym blatem. Dzięki temu skutecznie ocieplisz przestrzeń. Po drugiej stronie masz piękne belki konstrukcyjne. To nie jest przeszkoda. Wystarczy, że pomalujesz je na biało i zyskasz oryginalną ozdobę. Bardzo dobrym pomysłem będzie też zastosowanie białych paneli podłogowych. Sam strop jest również drewniany. W tym wypadku również warto nawiązać do kolorystyki pomieszczenia, ale jednocześnie zachować piękny rysunek słojów. Nie pokrywaj sufitu farbą, a jedynie pobiel go przy pomocy Bejcy do drewna LuxDecor. To rozwiązanie pozwoli ci pogodzić jedno z drugim.

  • otwarta-kuchnia-z-wyspa
  • przestronna-kuchnia-na-poddaszu

Jak urządzić pokój?

Pokój dzienny jest umiejscowiony w tej samej przestrzeni, co kuchnia. Ten sam drewniany strop, belki konstrukcyjne i podłoga sugerują konkretne rozwiązania. Przede wszystkim ściany powinny być też białe. Tu warto zastosować dobrą farbę lateksową, którą będzie miała wysoką odporność na szorowanie. Takie parametry ma farba Selecta Primacol Professional. Zwróć uwagę, że jedna ze ścian to piękny mur ze starej cegły. Skoro aranżujesz swoje poddasze w stylu skandynawskim, bo takie skojarzenia przywołują wszystkie z zastosowanych elementów, to raczej niewskazane jest pozostawienie naturalnego koloru cegieł. Ten jest raczej zarezerwowany dla stylu industrialnego. Jak możesz sobie z tym poradzić? W bardzo prosty sposób. Skandynawia lubi szarości (zobacz inne wnętrze urządzone w tym stylu TUTAJ>>). Zabarw swoją farbę Kolorantem czerń i stwórz autorski kolor. Następnie pomaluj nim ścianę z cegły, co nada wnętrzu  charakteru. Szary narożnik jest nie tylko wygodny, ale też niezwykle praktyczny i łatwy w utrzymaniu czystości. Na koniec warto pomyśleć o elementach ożywiających to wnętrze. Oprócz roślin, koniecznie ustaw tam kolorowy fotel uszak. Żadne wnętrze w stylu skandynawskim nie może się bez niego obyć.

pokoj-dzienny-na-poddaszu

Łazienka na poddaszu

Tworząc projekt łazienki możesz trochę odejść od stylistyki skandynawskiej. W końcu to odrębne pomieszczenie, dlatego tu masz możliwość złamania założonych standardów. Pomimo, że to wciąż poddasze z widocznymi belkami, to ustawienie tam ludwikowskiego stolika i zamontowanie dużego lustra z błyszczącą ramą, będzie bardzo kontrolowanym puszczeniem oka w stronę stylu glamour. Oczywiście nie warto w tej kwestii przesadzać. Dobrym nawiązaniem do pozostałych pomieszczeń są oczywiście wspomniane belki. Pozostawienie ich w naturalnym kolorze, będzie ciekawie współgrało z płytkami, które łudząco przypominają drewnianą podłogę w łazience. Duża przestrzeń daje nieograniczone możliwości. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby łazienka na poddaszu miała zarówno wannę, jak i prysznic. Dzięki temu masz możliwość szybkiego odświeżenia lub wzięcia długiej, relaksującej kąpieli.

  • lazienka-w-stylu-skandynawskim
  • lazienka-na-poddaszu

Polecane produkty

KUP PRZEZ INTERNET
KUP PRZEZ INTERNET
KUP PRZEZ INTERNET